Philadelphia 76ers'lı Joel Embiid, NBA playoffları sırasında Bell'in felciyle mücadele ediyor

HalaycıBaşı

New member
Philadelphia 76ers'ın yıldız pivotu Joel Embiid, perşembe günü yaptığı açıklamada, son 10 gündür Bell's Palsy tanısıyla mücadele ettiğini ve Sixers'ın sırtını duvara yasladığını hissettiği için teşhise göre hareket ettiğini açıkladı.

Embiid, Philly'nin 3. maçı 125-113 yenmesinin ardından durumunun haberini medyayla paylaştı.

Bell Palsisi yüzün kısmi felce uğramasına neden olur. Embiid'in durumunda, New York Knicks'e karşı devam eden seride yüzünün sol tarafı onu etkiliyor. Son MVP, Philly'nin seride hayatta kalmasına yardımcı olmak için 3. Maçta Embiid için play-off rekoru olan 50 sayı attı. Embiid'in iyileşmesi için belirlenmiş bir zaman çizelgesi yok.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Philadelphia 76ers'ın 21 numaralı oyuncusu Joel Embiid, 02 Nisan 2024'te Philadelphia, Pensilvanya'da Wells Fargo Center'da Oklahoma City Thunder'a karşı ilk çeyrekte görünüyor. (Tim Nwachukwu/Getty Images)

Tanısını paylaşan Embiid, tedavi arayışında olduğunu ancak play-off'larda bu rahatsız edici durumu atlatmaya çalışacağını belirtti.

Embiid semptomları ilk tespit ederken “Vücudum adildi, sadece hissetmiyordum” dedi.

76ERS JOEL EMBIID PLAYOFF KAZANIMINDA 50 DÜŞÜYOR AMA BELİRLİ FAUL KAŞLARINI KALDIRDI

Embiid hâlâ migren ağrısıyla ve sol gözündeki hızlı kurulukla mücadele ediyor.

Draymond Green, Joel Embiid'i koruyor

Philadelphia 76ers pivotu Joel Embiid (21), 30 Ocak 2024 Salı günü San Francisco'da oynanan NBA basketbol maçının ikinci yarısında Golden State Warriors forveti Draymond Green'in (23) yanından geçmeye çalışıyor. (AP Fotoğrafı/D. Ross Cameron)

Taraftarlar Pazartesi günkü 2. Maç yayınında Embiid'in yüzündeki hafif sertliği fark etti. Embiid, serbest atış denemesi sırasında sol gözü sağ gözüyle aynı anda yanıp sönemeyince ürkmüş görünüyordu.

MOMENTİ X'TE GÖRÜNTÜLEYİN

“Evet, oldukça sinir bozucu. Yüzümün sol tarafı, ağzım ve gözlerim. Zor oldu. Ama pes eden biri değilim. Her şeyle mücadele etmeye devam edeceğim. Ne yazık ki ben böyle görünüyorum. Ama bu bir bahane değil, zorlamaya devam etmeliyim.”

Joel Embiid şut atıyor

Philadelphia 76ers'tan Joel Embiid #21, 22 Aralık 2023'te Philadelphia, Pensilvanya'daki Wells Fargo Center'da üçüncü çeyrekte Toronto Raptors'ın Precious Achiuwa #5'ine şut atıyor. (Tim Nwachukwu/Getty Images)

Embiid belirtileri ilk olarak 17 Nisan'da ön eleme turnuvasında Miami Heat ile karşılaştıktan sonra fark etti. Bu seride pivot, oyun sonrası röportajlarda gözlük taktı ve Embiid bunun yüzündeki kısmi felçten kaynaklandığını kabul etti.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Embiid, “Gerçekte daha iyiye gittiği söylenemez” diye ekledi. “Yaptığım görüşmeler haftalar da sürebilir, aylar da sürebilir.

“Umarım böyle kalır. Çok güzel bir yüzüm var. Ağzımın başka yöne bakması hoşuma gitmiyor. Talihsiz bir durum ama her şeyin bir nedeni var.”