Joel Embiid, Knicks taraftarlarının 76ers sahasını ele geçirmesinden 'hayal kırıklığına uğradı'

HalaycıBaşı

New member
Pazar günü New York Knicks'in Philadelphia 76ers'ı mağlup ettiği 4. maçın sonunda Jalen Brunson serbest atış çizgisinde dururken, “MVP” tezahüratları Wells Fargo Center'ı doldurdu.

Büyük bir Knicks taraftarı grubu New York takımlarını desteklemek için Madison Square Garden'ın yaklaşık iki saat güneyine seyahat etti ve seri Knicks'in lehine Big Apple 3-1'e dönerken Brunson'ın 47 sayılık performansıyla ödüllendirildiler. .

Wells Fargo Center'dan ayrılan taraftarlardan bazılarının lobide durduğu ve 76ers'ın son MVP'si Joel Embiid'e gönderme yaparak “F— Embiid” sloganları attığı duyuldu.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Philadelphia 76ers'tan Joel Embiid (21), 28 Nisan 2024'te Philadelphia'daki Wells Fargo Center'da oynanan ilk tur playoff serisinin 4. maçında, New York Knicks'ten Isaiah Hartenstein'a şut attı. (Tim Nwachukwu/Getty Images)

Mağlubiyetin ardından gazetecilere konuşan Embiid, Knicks'in binadaki varlığından memnun değildi.

SNY'ye konuşan Embiid, “Hayal kırıklığı yaratıyor. Hayranlarımızı seviyorum” dedi. “Bunun talihsiz bir durum olduğunu düşünüyorum, onlara seslenmiyorum ama bu hayal kırıklığı yaratıyor. Açıkçası çok sayıda Knicks taraftarınız var ve onlar da yolun aşağısındalar ve ben bunu hiç görmedim ve ben de 10 yıldır buradayız.”

“Evet, bu beni biraz rahatsız ediyor, özellikle de Philly'nin bir spor şehri olarak kabul edilmesi. Her zaman ortaya çıktılar ve bunun olması gerektiğini düşünmüyorum. Evet. Bu doğru değil.”

JALEN BRUNSON, 76ERS ÜZERİNDEKİ Galibiyette BRILLIANT GAME 4 PERFORMANSI İLE YENİ KNICKS PLAYOFF REKORUNU KIRDI

Knicks taraftarları sadece Brunson'ın maçtaki son serbest atışlarını attığında düşman bölgesinde kavga etmeye başlamadı. Maç boyunca Knicks taraftarlarının, ev sahibi Sixers taraftarlarıyla eşleşmeye çalışırken bağırdıkları, sloganlar attıkları ve takımlarını teşvik ettikleri duyuldu.

Joel Embiid top için savaşıyor

Philadelphia 76ers'tan Joel Embiid (21), 28 Nisan 2024'te Philadelphia'daki Wells Fargo Center'da oynanan ilk tur play-off serisinin 4. maçında ikinci çeyrekte New York Knicks'ten Isaiah Hartenstein ile top için mücadele ediyor. (Tim Nwachukwu/Getty Images)

Brunson, “Philadelphia'daki hayran kitlesi -bunu daha önce de söyledim- çok amansız, çok tutkulu. Ben bir Eagles taraftarıyım, bunu biliyorum. Knicks'i burada görmek, Knicks'i burada duymak çok hoştu ve muhteşem” dedi Brunson. söz konusu.

Knicks'in pivotu Isaiah Hartenstein, “Taraftarlar özeldir” dedi. “Muhtemelen Avrupalı hayranlara ulaşabileceğiniz en yakın nokta bu.”

Maçı 27 sayı ve 10 ribaundla tamamlayan Embiid, sahadan 19/7 şut atarken, ribauntta 14/12 isabet kaydetti. İlk çeyrekte takımın 27 sayısının 10'unu kaybederek Knicks karşısında erken bir öne geçtiğinde taraftarları çığlık attı.

Ancak Knicks karşılık verdi ve Brunson öne çıkan isim oldu. OG Anunoby 16 sayı ve 14 ribauntla oynarken, Miles “Deuce” McBride benchten 13 sayı kaydetti.

Joel Embiid sahada tepki gösterdi

Philadelphia 76ers'tan Joel Embiid, 28 Nisan 2024'te Philadelphia'daki Wells Fargo Center'da oynanan ilk tur play-off serisinin 4. maçının dördüncü çeyreğinde görülüyor. (Tim Nwachukwu/Getty Images)

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

New York, MSG'ye dönerken deplasmanda bir galibiyet almayı başardı; taraftarların varlığı, Knicks'in Salı gecesi seriyi sonlandırabileceği umuduyla daha da güçlü olacak.

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Scott Thompson, Haberler Digital'de spor yazarıdır.