Etkileyici, Brooklyn Yarı Maratonunu kayıt olmadan koştuğu için eleştirildi, özür dilemeden önce eleştirmenlerle alay etti

HalaycıBaşı

New member
Bir sosyal medya fenomeni, yarışa kaydolmamasına rağmen Pazar günü NYCRUNS Brooklyn Yarı Maratonu'nun bitiş çizgisini geçtiğini paylaştığında büyük tepki gördü.

26 yaşındaki Alexa Curtis, X'ten özür diledi ve paylaşımın “ilham verici olması gerektiğini” söyledi.

“Bu kadar çok insanı rahatsız edeceğimi bilmiyordum” diye yazdı. “…Kimseden ya da yarıştan bir şey almak gibi bir niyetim yoktu: Akıl sağlığım için kendim koşuyordum. Gelecekte tekrar koşmaya karar verirsem kurallara mutlaka bakacağım.”

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

New York Şehri Yarı Maratonu katılımcıları 17 Mart 2024 Pazar günü Brooklyn'deki Flatbush Bulvarı'nda görülüyor. 0801. (Getty Images aracılığıyla NY Daily News için Theodore Parisienne)

Curtis haydutluk yapıyordu, diğer bir deyişle kayıt olmadan yarış koşmak olarak biliniyordu. Yarışlara giriş serbestliklerinin güvenlik, tıbbi müdahale ekipleri, yarış sırasında su ve Gatorade ve daha fazlası için ödeme yapmak için kullanıldığı göz önüne alındığında, bu oldukça tartışmalı bir şey.

Kayıt ücretinin 125 dolar ve üzeri olan bir kısmı da hayır kurumlarına gidiyor. NYU Langone Healthy, Brooklyn Yarı Maratonu'nun “imzalı yardım ortağıdır”.

Curtis uzun bir gönderide yarışa kaydolmadığını itiraf etti.

MTA, NEW YORK CITY MARATONU ORGANİZATÖRLERİNDEN BU YILIN YARIŞINDA GELİR KAYBI İÇİN 750 BİN DOLAR ÖDEMEYİ TALEP EDİYOR: RAPOR

Curtis'in gönderisinde “Brooklyn yarı maratonunda 7,43 dakikalık bir hızla 13,1 mil koştu” yazıyordu. “Hiç yürümedim. Çoğu zaman ağladım. Akşam 22.00'de yattım.

Son dönemde hayatında yaşadığı zorlukları anlatırken, “Güvenliğe bunun nerede başlayıp nerede bittiğini sordum ve devreye girdim” dedi. “Bu sene bitiş çizgisini geçmemi kimse izlemedi.

“İnsanlar bana korkusuz olmanın ne olduğunu sorduğunda bu, güvenliğe yarışın nerede başlayıp nerede bittiğini sormak gibi. Ortadaki her şey, tüm o boğa***, acı, hayatınızda yaşayacağınız travma hiçbir şey değil çünkü koşmaya başladın ve sırf bitiş çizgisini geçtin diye durmayacaksın, hiçbir zaman her şeyi çözemedin ama kendine güveniyorsun çünkü hayatta sahip olduğun tek şey bu: sen.”

Curtis'in yarışa katılmasını takdir etmeyen insanlar onun yorumlarını yağdırdı ve bir X kullanıcısı şöyle dedi: “Sen bir haydutsun ve bu ırktan ve bu topluluktan çaldın. Bunlar pahalı ve hayır amaçlı. Yazıklar olsun sana.”

Curtis bu yoruma yanıt verdi.

Maraton koşucuları kameraya poz verdi

New York Şehri Yarı Maratonu katılımcıları 17 Mart 2024 Pazar günü Brooklyn'deki Flatbush Bulvarı'nda görülüyor. 0801. (Getty Images aracılığıyla NY Daily News için Theodore Parisienne)

“Biliyorsun buna cevap verecek enerjim yok ama vereceğim çünkü geçen hafta bir müşteriye 17.000 dolar iade ettim çünkü ben bir aptaldım, bir kontratım yoktu ve o da 'mutlu ve umutsuzca' olmadığına karar verdi Paranın geri ödenmesine ihtiyacım vardı' ama istediğim son şey, daha sonra mevcut müşterilerimden hiçbirinin faturalarının işleme koyulabilmesi için American Express anlaşmazlığıyla uğraşmaktı.

“İkinci bir işletmeyi yönetirken (korkusuz ol) 2 hafta boyunca ücretsiz çalıştım; burada sürekli para kaybediyorum ama bana güvenen genç kadınlara korkusuz olmaları konusunda ilham vermek için ortaya çıkıyorum.

“Öyleyse hırsızlık konusunda bana geri dönün – Google'da bunun tanımını arayın çünkü bu ay iş hayatımda yarı maraton koşmadan başıma gelen buydu. Hbu? Twitter'da bahsetmek istediğiniz kazanç ve kayıplar var mı?”

Curtis'in yayıncısı The New York Post'a “Brooklyn Yarısına katılmaya son dakikada karar verdiğini” söyledi.

“Kaydolmaması kasıtlı değildi, bunun yerine vücudunuzu hareket ettirmenin/egzersiz yapmanın ve zihin-beden bağlantısının önemini kendi platformu aracılığıyla duyurmanın ve aynı zamanda bazı paylaşımlarda bulunmanın güzel bir yolu olacağını düşündü. Brooklyn Yarısı için güzel bir farkındalık” ifadesine yer verilen açıklamada, Curtis'in yurt dışından da ziyaret ettiğine dikkat çekildi.

“Katılımının olumlu bir hareket olması gerekiyordu ve takipçilerini neşelendirecek bir şey hakkında şu anda bu kadar olumsuz tepki alması çok talihsiz bir durum.”

NYCRUNS da The Post'a bir açıklama yaparak bu yarışa katılanlarla rekor kırıldığını söyledi.

Yarı maraton koşucuları

2024 United Airlines NYC Yarı Maratonu New York'ta düzenleniyor. Kurs Brooklyn'de başlıyor ve Manhattan'daki Central Park'ta bitiyor. (Roy Rochlin/New York Road Runners, Getty Images aracılığıyla)

“Pazar günkü NYCRUNS Brooklyn Yarı Maratonunda 21.000'den fazla resmi bitiriciyle rekor sayıda koşucumuz vardı.

Açıklamada şöyle devam edildi: “En büyük önceliğimiz, bu koşucuların her birinin güvenliği ve refahıdır ve her koşucunun giydiği önlük, parkurda tıbbi bir sorun ortaya çıkması durumunda onların cankurtaran halatıdır.” “Bir yarışta önlük olmadan koşmak tehlikelidir ve aynı zamanda koşan binlerce koşucu için de adil değildir.”

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Connecticut yerlisi olan Curtis, “korkusuz olmanıza ve kendi hayatınızın patronu olmanıza yardımcı olmayı” amaçlayan “yeniden keşfedilen bir kariyer markası” olan Be Fearless Inc.'i kurdu. Curtis'in X'te 13.100, Instagram'da ise 23.300 takipçisi var.

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayınıve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Scott Thompson, Haberler Digital'de spor yazarıdır.