Zorlukların ardından yeniden golfe aşık olan Paige Spiranac: 'Puanımı kendi değerime eşitledim'

HalaycıBaşı

New member
Golf fenomeni Paige Spiranac, sporun profesyonel tarafına yönelik çabalarını ve bugün bulunduğu seviyelere ulaşmak için farklı bir rota izlemeyi seçtiği konusunda açık davrandı.

Spiranac, Instagram'da 4 milyondan fazla, TikTok'ta 1,5 milyondan fazla ve X'te 1 milyondan fazla takipçisiyle tüm spor dallarında en çok takip edilen etkileyicilerden biri.

FOXNEWS.COM'DA DAHA FAZLA SPOR HABERİNE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Paige Spiranac, 12 Temmuz 2023 Çarşamba günü Akron, Ohio'daki Firestone Country Club'da 2023 Kaulig Şirketler Şampiyonası Pro-Am sırasında takım arkadaşlarının 6 numaralı green'de vuruşunu izliyor. (Jeff Lange / USA TODAY AĞ)

Pazar günü X'teki bir gönderide spordaki arayışları hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

“Gençlerde golf oynadım, kolejde golf oynadım ve profesyonel olarak bir yıl boyunca oynadım. Bu süreçten sonra zihinsel olarak golf oynamayı ve özellikle de skor tutmayı kaldıramadım” diye yazdı. “Puanımı kendi değerime eşitledim. Kulağa saçma geldiğini biliyorum ama rekabetçi golf beni gerçekten duygusal açıdan mağlup etti.

“Ama o tutkuyu yeniden buldum! Puanlarımı takip etmeye ve oyunumu geliştirmeye başladım. Yolculuğum hakkında sizi burada bilgilendireceğim!”

X'teki YAYINI GÖRÜNTÜLE

Austin Country Club'da 73'lük atış yaptığını ekledi.

Spiranac, geçen yıl Instagram takipçilerine LPGA Tur kartı almaya çalışırken açıldı.

GREG NORMAN, RORY MCILROY'A CANLI ANLAŞMA SUNULMADIĞINI DOĞRULADI, ONUNLA OTURMAKTAN 'MUTLU' OLACAĞINI SÖYLEDİ

Instagram'da “Üniversiteden sonra bir yıl boyunca profesyonel oynadım” diye yazdı. “Üst düzey bir genç golfçüydüm. Tüm konferanslarda birinci ve ikinci takım olduğumda D1 üniversitesine tam anlamıyla geçiş yaptım. Mini turda 1 profesyonel galibiyet elde ettim, İskoç Açık'ta ilerleme kaydettim ve iki turnuva dışında tüm turnuvalardan para kazandım o yıl.

Paige Spiranac Brewers maçında

Paige Spiranac, 16 Haziran 2023'te Milwaukee'deki American Family Field'da Pittsburgh Pirates ile Milwaukee Brewers arasındaki maç öncesinde ilk atışı yaptıktan sonra kalabalığa el sallıyor. (Jeff Hanisch-USA TODAY Sports)

“LPGA'da hiç başarılı olamadım. İnsanlar profesyonel golf oynamanın ne kadar çok şey gerektirdiğinin farkında değiller. Bu zihinsel, fiziksel ve finansal bir eziyet.”

Ayrıca kendisine LPGA rakipleriyle olan ilişkisi de soruldu.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Paige Spiranac Mark Wahlberg etkinliğinde

Paige Spiranac, 2 Aralık 2023'te Las Vegas'ta The Cosmopolitan of Las Vegas'ta The Chelsea'de düzenlenen Mark Wahlberg Gençlik Vakfı Ünlü Davet Galasına katıldı. (Gabe Ginsberg/Getty Images)

“Bazıları gerçekten harika ve bunu bir süredir biliyordum. Bazıları kendimi ve oyunu sosyal medyada sunma şeklimden gerçekten nefret ediyor” diye yazdı.

“Güçlü kadınlar diğer kadınları güçlendiriyor, bu yüzden umarım bir gün bu sorunu halledebiliriz. Kimseye karşı kötü bir niyetim yok ve fikir ayrılığımızın olduğunu anlıyorum. Ancak hepimiz üzerimize düşeni yapıyoruz. Oyuna KENDİ yöntemimizle farkındalık kazandırmak sadece bize ve oyuna zarar verir. Oradaki muazzam yeteneği sergilemek için turnelerde ve medyada daha fazla kadınla işbirliği yapmayı çok isterim.”

Haberler Digital'i takip edin X'te spor yayını ve abone olun Haberler Sports Huddle bülteni.

Ryan Gaydos, Haberler Digital'in kıdemli editörüdür.